Йоргос Лантимос с още една отлична лента
Филмът "The Favourite" е истински фаворит на фестивала във Венеция.
Ясен Атанасов е любим наш млад актьор, познат ни от "Да се изгубиш нарочно" (който ще гледаме и на CineLibri 2018). Тази година той е част от младежкото жури във Венеция. "28 пъти кино" кани 28 млади киномани (по един участник от всяка държава на Европейския съюз) в секцията "Giornate degli Autori". Ясен е във Венеция благодарение на Дом на киното и "София Филм Фест".
Днес Ясен ни разказва за безспорния фаворит на фестивала - филмът "The Favourite" на гръцкия режисьор Йоргос Лантимос, познат ни с "Омарът" и "Убийството на свещения елен". В ролите на лентата са Ема Стоун, Рейчъл Уайз, Оливия Колман.
Филмът обещава да ни изненада с хумор, изключителна актьорска игра и любимия на Ясен перфектен британски акцент. Повече за историята на филма и онова, което най-много е впечатлило актьора, може да видите тук:
бюлетин
още реакция
-
„Един джаз ден“ - вълнуващи концерти и вдъхновяващи работилници
25 юни 2023 г. на Лятната естрада в Борисова градина
-
Безплатни събития за младата публика на деветото издание на „Срещи на младото европейско кино“
20 до 25 юни 2023 във Френски институт, Гьоте-институт и Чешки център. Вход свободен след ...
-
Sofia Pride Film Fest и най-доброто от световното ЛГБТИ кино
Рядка възможност за киноманите да гледат премиерни филми с награди от Кан, Берлин и Съндан...