Да бъдеш джентълмен
Oh, darling, you look wonderful tonight.
Всичко се върти, всичко се променя. Но не и класата и мъжествеността. Във време, в което сякаш стъпваме на плаващи камъни, все повече имаме нужда от нещо, което да ни припомня добрия вкус, добрите обноски и любящите мъжки обятия. Не заслужават ли всички жени да бъдат настанявани на масата спрямо наличната светлина и грима им? Да, в XXI век.
Един джентълмен не само говори, но и действа
Колкото повече действията съпътстват думите, толкова по-добре. Никакви клюки, никаква вяра на слухове, никакви излишни хвалби. Ако джентълменът говори за дамата, то е за да направи комплимент.
Джентълменът умее да танцува
Или поне създава такова впечатление. Няколко обрани стъпки с вашата по-добра половинка винаги са от полза.
Джентълменът помага
Джентълменът винаги помага на една дама с багажа. Независимо дали тя носи куфар, лампа, куче или труп.
Джентълменът винаги отваря врата
На непозната или любима жена. Винаги ще получите усмивка в замяна.
Джентълменът предлага сакото си
Едва ли има нещо, което да ви пренесе повече в книга на Фицджералд, от сакото ви върху голи женски рамене и красивата ѝ рокля.
Джентълменът винаги изпраща дамата
Да, това е повече от задължително. Дори мислим, че не е нужно да го споменаваме. И не настоява за повече, освен ако не бъде поканен.
Джентълменът умее да готви
Едно ястие. Не повече. Но достатъчно, за да дамата ви види в кухнята. Красива гледка е.
Джентълменът има здраво ръкостискане
Това е първото впечатление. Хубавите ръце, които предлагат живо, силно здрависване. Предполагат силни прегръдки.
Джентълменът помага на дамата да се настани
На вечеря, на бар, на кафе. Този на пръв поглед дребен жест, всъщност може да предопредели съвсем различно развитие на срещата.
Джентълменът не споменава пред една жена...
Че друга е по-обичана от нея. "Опасен чар".
Още АвангАрт
-
„Бягай“ - една любовна история на скорост по HBO
Oт създателките на хитовия сериал “Fleabag” Фийби Уолър-Бридж и нейната партньорка Вики Дж...
-
Три сестри по Телбис
Пиесата „Боклук“ на Елена Телбис с режисьор Ивайло Христов гледаме в Театър 199 „Валентин ...
-
Едно нежурналистическо интервю с Жак Превер
Публикувано в италианското списание Playmen през 1973 година.